Mieszkaniec gminy Biskupiec odpowie przed sądem za zniszczenie drogi. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że mężczyzna kierował ciągnikiem mając w organizmie 3 promile alkoholu. 57-latek zapomniał podnieść pług przez co zaorał drogę. Jakby tego było mało okazało się, że posiada on także aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj ok godz. 16:40 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zniszczenia drogi, do którego doszło na terenie gminy Biskupiec. Na miejsce interwencji zostali wysłani dzielnicowi z Biskupca, którzy ustalili sprawcę tego zniszczenia. Okazał się nim 57-letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna kierował ciągnikiem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jadąc zapomniał podnieść pług, przez co zaorał drogę gruntową i asfaltową.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało okazało się jeszcze, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę ciągnika, bowiem obowiązuje go do 2021 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.