W ostatni weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie udaremnili jazdę aż siedmiu kierującym na tzw. „podwójnym gazie”. Czterech z nich to nietrzeźwi rowerzyści, jeden kierował samochodem, a pozostałych dwóch kierowców, pomimo wcześniej spożytego alkoholu, zdecydowało się prowadzić motocykl.

Pierwszego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci w piątek (24.09.2021) kilka minut po godz. 18:00  w Stradomnie. 46-latek jechał rowerem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Godzinę później w Nowej wsi policjanci iławskiej drogówki ujawnili 36-latka kierującego rowerem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w sobotę (25.09.2021) funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego 53-latka. Mężczyzna mając 2,8 promila alkoholu w organizmie jeździł rowerem ulicami Susza. 

Tymczasem w nocy z soboty na niedzielę 32–latek kierujący samochodem vw nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na przydrożne drzewo. W trakcie czynności okazało się, że nie tylko prędkość była przyczyną zdarzenia drogowego ale również wcześniej spożyty alkohol. Jak ustalili policjanci 32–latek kierował samochodem mając 1,4 promila alkoholu w organizmie oraz aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci w Wikielcu. Mężczyzna jechał motocyklem od lewej do prawej krawędzi jezdni co zwróciło uwagę funkcjonariuszy. W trakcie czynności okazało się, że 20 – latek kierował jednośladem mając 3,6 promila alkoholu w organizmie i nie mając do tego uprawnień.

Natomiast w niedzielę (26.09.2021) w Sampławie podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 38–latka. Mężczyzna w terenie zabudowanym jeepem jechał z prędkością 112 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym został ukarany mandatem, jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych a funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Tymczasem w Biskupiczkach  podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 57–latka. Mężczyzna w terenie zabudowanym jeepem jechał z prędkością 101 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym został ukarany mandatem, jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych a funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w Kisielicach. 61–latek kierował rowerem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie a 46–latek jeździł motorowerem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna ma już cofnięta uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi i ciągnikami.