Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy zabójstwa. 56 -latek podejrzany jest o zabicie swojego brata. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (18.09.2021) w godzinach wieczornych oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tragicznym w skutkach zdarzeniu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że właśnie przyszedł do domu gdzie zastał siedzącego brata w fotelu z raną głowy.  Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce i potwierdzili uzyskane informacje. Przybyły lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego i osadzili w policyjnej celi. Okazał się, nim 56 – letni mieszkaniec Susza. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa  dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli ślady a także przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 56 – latkowi, do którego się przyznał. Natomiast sąd na podstawie zgromadzonych materiałów zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.