Niedostosowanie prędkości, nie zachowanie bezpiecznej odległości, czy wypity wcześniej alkohol – to tylko kilka z najczęstszych przewinień, jakie na drodze popełniają kierowcy. Tak stało się i wczoraj kiedy to 45 – latek mając 2 promile spowodował kolizję, a 57 - latka wyjeżdżając z posesji rowerem uderzył w drugi rower.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godziną 18:00 na jednej z dróg w Iławie. Do oficer dyżurnego Iławskiej policji zadzwonił poszkodowany poinformować o wypadku. Dodał, że sprawca prawdopodobnie jest pod działaniem alkoholu. Jak się okazało 45 –letni kierujący samochodem osobowym audi podczas manewru skręcania na miejsce parkingowe nie zachował bezpiecznego odstępu od prawidłowo zaparkowanego samochodu osobowego hyundai. Przez to doprowadził do uszkodzenia pojazdu. Kierującym okazał się 45 – latek, który po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się że ma 2 promile alkoholu w organizmie. Samochód został przekazany trzeźwej żonie 45 – latka.

Natomiast na innej z ulic w Iławie 57 – latka kierująca rowerem wyjeżdżająca ze swojej posesji nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu rowerem i doprowadziła do bocznego zderzenia między pojazdami. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Iławie.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub 997 przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców