Jak informuje Radio ZET, z policyjnego konwoju zbiegł 27-letni więzień. Był przewożony z Zakładu Karnego w Iławie do Sądu Rejonowego w Ostródzie. Policja urządziła blokady dróg w tym rejonie. Do akcji wkroczyły psy tropiące.

Mężczyzna - 27-letni Adam Ż., ma na swoim koncie liczne kradzieże i włamania nie tylko w samej Ostródzie, ale w całym regionie. Anna Balińska z KPP Ostróda poinformowała na antenie Radia ZET, że 27-latek ma około 160 cm wzrostu, ma na sobie szare spodnie i niebieską koszulkę, jest szczupły, ogolony na łyso a jego charakterystyczną cechą jest tatuaż na karku.

Więzień zbiegł policjantom sprzed gmachu sądu około godz. 9:00. W stan gotowości zostały postawione komendy powiatowe w Iławie i Ostródzie. Na drogach zarządzono blokady dróg. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje nt. poszukiwanego proszone są o kontakt pod numerem telefonu alarmowego 112.

Źródło: Radio ZET

Komunikat KPP OSTRÓDA:

Policja z Ostródy poszukuje 27-letniego mężczyzny doprowadzanego z Zakładu Karnego w Iławie do Sądu Rejonowego w Ostródzie.

Do ucieczki więźnia doszło dzisiaj (14.06.18r) kilka minut po godzinie 09:00. Mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże oraz kradzieże z włamaniami. Ma około 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, jest ogolony na łyso. Ubrany był w niebieski t-shirt, szare spodnie. Cechą charakterystyczną jest duży tatuaż na karku.  Ogłoszono alarm dla całego stanu etatowego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. W poszukiwaniu biorą udział przewodnicy psów, policjanci zorganizowali posterunki blokadowe dróg dojazdowych. Na miejsce z polecenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie pojechał Wydział Kontroli, który wyjaśnia wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Wszystkie osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat poszukiwanego proszone są o kontakt pod numerem telefonu alarmowego 112.

Sąd Rejonowy w Ostródzie wydał za poszukiwanym list gończy oraz zezwolił na publikacje jego wizerunku oraz personaliów.

Poszukiwany to 27- letni Adam Żukowski zam. Ostróda