Niedostosowanie prędkości, wcześniej wypity alkohol czy niezachowanie bezpiecznej odległości – to tylko trzy z najczęstszych przewinień, jakie na drodze popełniają kierowcy. Tak stało się na terenie powiatu iławskiego kiedy to 20 – latek uderzył vw w drzewo, 37- latka mając 1,7 promila alkoholu w organizmie uderzyła w dwa znaki, a 24 –latek mając promil dachował oplem wioząc swoją partnerkę i 2 letnią córeczkę. Natomiast 49 – latka, który kierował autem mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie zatrzymał świadek.

Do pierwszego zdarzenia doszło na jednej z dróg w gminie Iława. 22- latek kierujący vw nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Z kolei 37 – latka pomimo tego, że wypiła kilka piw postanowiła samochodem pojechać do sklepu po papierosy. Jednak ze względu na stan nietrzeźwości po drodze najechała na krawężnik i uderzyła w dwa znaki drogowe. Okazało się, że kobieta kierowała renaultem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Tymczasem w Sampławie 24- latek kierujący oplem również w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem po czym wywrócił go. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie. 24- latek wiózł ze sobą partnerkę oraz 2 letnią córeczkę. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a 24- latek za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszał zarzut.

W  Rodzonym natomiast zatrzymali policjanci 26 – latka. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 110 km/h.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie  (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Tak właśnie dokument uprawniający do kierowania samochodem stracił 26 – latek.  Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został również ukarany mandatem i punktami karnymi.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymał świadek. Kiedy kobieta zauważyła, iż kierujący oplem jedzie tzw. wężykiem postanowiła go zatrzymać i poinformować policjantów. Okazało się, że 49 – latek jechał oplem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a samochód przekazali osobie przez niego wskazanej.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112  przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.