Niestety na niektórych nie działają prośby, groźby czy apele. Nie pomaga uświadamianie i edukacja. Policjanci wciąż zatrzymują kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze decydując się na jazdę po alkoholu.

Tym razem policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Pierwszego z mężczyzn policjanci zauważyli jak jechał przez miasto na światłach drogowych. W związku z powyższym postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że 22 – latek pomylił światła ponieważ nie miał uprawnień do kierowania samochodem, za co został ukarany mandatem. Dodatkowo jeździł nissanem drogami Iławy mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

O kolejnym nietrzeźwym kierującym oficer dyżurny został poinformowany przez świadków. Policjanci pojechali na miejsce gdzie okazało się, że kierujący oplem uderzył  w murek oraz bilboard. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 27 – latek kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem po czym wjechał na chodnik i uderzył w betonowy murek uszkadzając przy okazji bilboard. Okazało się, że mieszkaniec województwa łódzkiego jechał samochodem mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. 27 – latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Natomiast w gminie Susz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności okazało się, że 18 – latek jechał rowerem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem

Kierowco pamiętaj !

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał