Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie nie ustają w poszukiwaniach zaginionego w noc sylwestrową 19-letniego mieszkańca Ostrowi Mazowieckiej. Mężczyzna przyjechał do swoich znajomych do Olsztyna na ul. Stawigudzką aby wspólnie przywitać Nowy Rok. Około na godzinę przed północą opuścił on grupę znajomych i odszedł w nieznanym na chwilę obecną kierunku. Z policyjnych ustaleń wynika, że kontakt z młodym człowiekiem jego znajomi stracili około godziny 23:00, a ostatni raz widziany był w okolicy skrzyżowania ulic Jarockiej i Sikorskiego.

Zaginiony mężczyzna to 19-letni Radosław Zalewski, mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej. Najważniejszą cechą charakterystyczną zaginionego jest to, że w chwili zaginięcia miał na sobie ubranie nieadekwatne do panujących tego dnia trudnych warunków atmosferycznych. 19-latek w chwili zaginięcia nie miał na sobie kurtki, a jedynie koszulę w kratę.

Do chwili obecnej przy poszukiwaniach zaginionego pracowało i nadal pracuje kilkudziesięciu policjantów służby prewencyjnej i kryminalnej, specjaliści ds. poszukiwań osób zaginionych z Polskiego Czerwonego Krzyża, funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej czy Ochotniczej Straży Pożarnej. Działania poszukiwawczo - penetracyjne prowadzone są m.in. w rejonie ul. Stawigudzkiej, Bartąga i Rusi w kierunku drogi krajowej nr 51 a także rzekę Łynę oraz jej brzeg.. Do przeczesania trudnego terenu jest wykorzystywany taki sprzęt jak: łodzie, dron czy quady. Niestety pomimo wiedzy i doświadczeniu funkcjonariuszy prowadzących tego typu działania, a także wykorzystania specjalistycznego sprzętu do chwili obecnej nie udało się odnaleźć zaginionego 19-latka.

Najnowsze ustalenia policji

Policjanci dotarli do nagrań monitoringu, na których mężczyzna o godz. 00:24 widoczny jest na skrzyżowaniu ulic Jarockiej i Sikorskiego. 

Wedle nowych ustaleń, chłopakiem, który przechodził w tej okolicy ubrany nieadekwatnie do warunków pogodowych, zainteresowały się inne osoby, które dały mu kurtkę, czapkę i rękawiczki. Policjanci próbują ustalić kim były te osoby i do nich dotrzeć.

Prosimy o rozpropagowanie tej informacji i prosimy te osoby, a także wszystkie inne, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat możliwego miejsca przebywania Radosława Zalewskiego, by jak najszybciej skontaktowali się z koordynatorem poszukiwań. Każde informacje przekazujcie pod nr tel. 605549341 (koordynator dostępny całą dobę).