Bez względu na to, gdzie wyjeżdżamy, trzeba zorientować się, jakie warunki panują na miejscu i gdzie szukać pomocy w razie problemów zdrowotnych. W przypadku UK każda osoba, która przebywa legalnie, ma prawo do fachowej opieki medycznej w każdym mieście. W razie jakiejkolwiek choroby, urazu, ciąży, bez obaw można udać się do lekarza. Niestety zdarza się, że opieka nie jest na odpowiednim poziomie i pojawiają się zaniedbania medyczne, co wtedy?

Zdrowie jest czymś najcenniejszym, a kiedy coś jest nie w porządku, inne sprawy tracą na znaczeniu. Każdy chory zawierza lekarzowi, że ten go prawidłowo zdiagnozuje, skieruje na odpowiednią terapię, rehabilitację, przepisze leki. Jeśli nie pojawiają się na tej płaszczyźnie uchybienia, pacjent powinien powracać do zdrowia, a jego komfort się poprawia. Niestety tak jak w każdym innym kraju, tak i w UK dochodzi do błędów i zaniedbań medycznych.

Najczęstsze zaniedbania medyczne

Wbrew pozorom z zaniedbaniami medycznymi można mieć do czynienia często, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że poszczególne sytuacje stanowią podstawę do tego, by starać się o odszkodowanie. Wśród przykładowych zaniedbań można wymienić:

- badanie i leczenie z użyciem wadliwego sprzętu;

- brak obowiązkowych badań;

- błędną lub zbyt późno postawioną diagnozę, przez co choroba miała czas na postępowanie;

- niedopasowane do choroby leczenie, przepisanie nieodpowiednich leków i doprowadzenie do niepożądanej reakcji organizmu;

- błędy i nieprawidłową opiekę przy porodzie, przez które u matki lub dziecka pojawiają się negatywne dolegliwości.

Walka o odszkodowanie

Odszkodowanie za zaniedbanie medyczne w UK może uzyskać każdy, kto doświadczył uchybień, a zdarzenie miało miejsce na terenie Wielkiej Brytanii. Bez względu na to, czy doszło do niego z winy lekarza, czy szpitala, można się starać o rekompensatę. Na zgłoszenie sprawy poszkodowany ma 3 lata, ale są sytuacje, w których okres ten się wydłuża. Patrząc na to, jak długie i trudne są sprawy o zaniedbania i błędy medyczne, część rodaków rezygnuje z walki o swoje prawa. Tymczasem starania mają dużą szansę powodzenia. Aby działania były skuteczniejsze, można powierzyć prowadzenie sprawy profesjonalistom.

Coś więcej niż odszkodowanie za zaniedbanie

Decydując się na współpracę z Insito Odszkodowania, ofiara zaniedbań medycznych bardzo szybko może się przekonać, że odszkodowanie za zdarzenie może stanowić jedynie jeden ze składników tego, co można uzyskać. Każda sytuacja jest inna, dlatego do każdej sprawy podchodzi się odrębnie. W zależności od tego, jak szkodliwe w skutkach było zaniedbanie medyczne, jaka jest sytuacja osobista pacjenta, może się on starać o odszkodowanie, a oprócz tego o zwrot kosztów leków, rehabilitacji, pokrycie kosztów dotyczących przystosowania mieszkania dla osoby niepełnosprawnej i wiele innych. Jeśli sprawę o zaniedbania medyczne powierzy się fachowcom, łatwiej będzie uzyskać szersze świadczenia.